DuPont CORIAN


En İleri Tasarımların Hayata Geçirilmesini Sağlayan Ürün Özellikleri

Tasarımcılar Corian®'ın ısıyla biçimlendirilebilme ve yarı saydamlık gibi özelliklerini kullanarak, bu çok yönlü ürünün gittikçe daha fazla yenilikçi kullanım şekillerini keşfediyorlar. DuPont olarak, çağdaş tasarımlar yaratmak için, dinamik ve sürdürülebilir çözümler üreten bir toplum oluşumuna katkı sağlamak amacıyla mimar ve tasarımcılarla işbirliği yapmaya kendimizi adadık.

SINIRSIZ SAYIDA RENK 

Parlak, cesur, doymuş ana renkler, hoş beyazlar ve nötrler, pasteller, etkileyici renk tonları, siyahlar ve sert koyu renkler, temin edeceğiniz renk örneklerine göre üretilen özel renkler Corian® solid yüzeyler ile renk paletinizi istediğiniz gibi oluşturursunuz.

Ayrıca Corian®'ın renklerinin pek çoğu etkileyici efektlere sahiptir: damar ağı, yarı saydamlık veya çeşitli düzeylerde damarlandırma vb.

DALGALI ORGANİK EĞRİLER

Doğal dünyada olduğu kadar iç mekan tasarımında da aranan dalgalı eğriler etkileyici ve duyusal bir tarz katar. Bunlar göz korkutucu bir ortamı yumuşatabilir veya yalnızca ergonomik olarak emniyetli bir alan yaratabilir. Isıtıldığında esnek hale gelen Corian® solid yüzey, pek çok farklı şekil alabilir veya mükemmel yuvarlak kenarlara sahip olması için üzerinde ahşapla olduğu gibi çalışılabilir. Bu da tasarımcılara tüm tasarım senaryoları için yaratıcı çözümler yaratma özgürlüğü sağlar.

YARI ŞEFFAF IŞIK EFEKTLERİ

Üzerine ışık tutulduğunda, yarı şeffaf Corian® sert yüzey hem parlaklığı, hem de derinliği yansıtarak, dingin bir aydınlatma sunar. Yarı şeffaf renkler farklı kalınlıklarda mevcuttur. Bu da tasarımcılara daha geniş tasarım alanı sağlar.

DOKULAR VE DESENLER

CNC makinesi kullanılarak, karmaşık tasarımlar teknik özelliklere tam uygun olarak Corian®'ın üzerine uygulanabilir. Ayrıca Corian® solid yüzey, kabarık dokular ve desenler oluşturmak amacıyla kalıplanabilir. Bu teknolojik açıdan gelişmiş teknikler, tasarımcıların tasarım yüzeylerini daha önce asla mümkün olmayan şekillerde özelleştirelebilmelerini sağlar.

İÇ MEKAN DUVAR KAPLAMA

DuPontCorian® solid yüzey duvar kaplama iç mekanlarınızı başka hiç bir malzemenin yapamadığı şekilde dönüştürür. Pürüzsüz Corian®, tüm ortamlar için usta ve davetkar bir zemin oluşturur — teknolojik açıdan gelişmiş teknikler kullanılarak özelleştirilerek, tasarımcıların duvar giydirmelerine ve dikey tasarımlarına karakter ve iletişim katmalarını sağlayan “boş bir kanvas” gibi.

DIŞ MEKANDA CORİAN®

Corian®'ın pek çok rengi sıra dışı renk kararlılığına sahiptir. Düşük ve düşük nem emme oranı ile çevre kirliliğine, rutubete ve donma - çözülme koşullarına dayanıklılığı, Corian® solid yüzeyin çeşitli faktörlere maruz kaldığında şık ve homojen yapısını korumasını sağlar.

CORİAN®'IN DUYUSAL YÖNÜ

Corian® solid yüzeyin renkli veya dingin, açılı veya eğimli, pürüzsüz çizgileri, dikkat çeker ve ipeksi pürüzsüzlüğü ile keşfedilebilir. Tasarımcılar malzemenin gizli derinliğini ortaya çıkarmak için Corian® tasarımını ışıkla bir araya getirerek bu duyusal özellikleri keşfediyor. Duyuları etkileyerek ve yönlendirerek, tüm dünyadaki izleyicileri birbirine bağlayan dokunsal heykeller ve çarpıcı tasarım enstalasyonları yaratıyorlar.

YÜKSEK TEKNOLOJİ

DuPont™ Corian® solid yüzey, fiber optik teknolojiyi kullanarak, ışığın ve hareketin görülebilir olduğu bir ekrana dönüştürülmüştür. Bilgisayar teknolojisinden faydalanan Corian®, ticari ortam ve evlerde özelleştirilmiş iş istasyonları yaratmak amacıyla kontrol panellerini entegre etmek için kullanılmaktadır.

YEKPARE YÜZEY

Büyük ölçekli olarak kullanıldığında, Corian® solid yüzey bir mermeri veya eski bir taşı hatırlatacak klasik bir görünüme ve etkileyici bir yapıya sahip olur. Düz çizgileri ve blok şeklindeki sertliği Corian®'ı sütunlar, duvarlar veya soyut heykeller gibi yekpare yapılarda kullanım için uygun hale getirir. Özel yapıştırıcısı ile birleştirlen Corian® solid yüzeyleri gözle fark edilmeyen ek yerlerine sahip olacak şekilde birleştirerek, pürüzsüz bir yüzey oluşturur ve tek parçalı görünüme sahip büyük alanların oluşturulmasını sağlar.

UYUMLUDUR

Mükemmel Bir Tamamlayıcı

DuPont™ Corian® solid yüzey diğer mimari malzemeleri hem görsel, hem de pratik olarak tamamlar. Mutfaklarda ve ticari ortamlarda çok miktarda olasılık yaratan bu malzeme herhangi bir metal, ahşap, cam veya doğal taşlar için ideal bir partnerdir.

Tasarımınıza Destek ya da Yön Vermek

DuPont™ Corian®
kolayca pek çok role adapte olabilir. Doğal renklerde, pürüzsüzlüğü sessiz zemin sağlayarak, diğer malzemelerin parlamasına izin verir. Aynı zamanda, Corian® solid yüzeyin görkemli sağlamlığı ve özünde bulunan gücü de ön planda tutarak başarılı bir şekilde sergilenebilir.

Herhangi Bir Malzemeyle Birlikte Çalışacak Şekilde Özelleştirilebilir

DuPont™ Corian® biçimlendirilebildiği, oyulabildiği, kalıplanabildiği ve şekillendirilebildiği için mimari tasarımınızdaki diğer malzemelerle sorunsuz bir şekilde entegre olacak biçimde özelleştirilebilir.

Vizyonu Gerçeğe Dönüştürmek

Tüm dünyadaki tasarımcılar DuPont™ Corian® solid yüzeye vizyonu gerçeğe dönüştürebilen çok yönlü bir tasarım malzemesi olarak değer veriyorlar. Isıyla biçimlendirilebilme ve yarı şeffaflık gibi özel nitelikleri sayesinde yenilikçi tasarım olasılıkları dünyasını keşfedeceksiniz.


 Corian Metro Application Examples